خانه

M.G.M

یوبوت (U-BOOT)

وافل (waffle slab)

عرشه فولادی

خدمات

اخبار

مقالات

پروژه ها

دانلود

سوالات متداول

نمایندگی ها

گالری

تماس با ما

مزایای اصلی

083-38395269    شنبه تا پنج شنبه ۸صبح تا ۶ بعداز ظهر

تماس با ما

«اولین و تنها دارنده تأییدیه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در غرب کشور»

1- مزایا در بهره برداری سقف های عرشه فولادی

  • بهبود عملکرد سقف در هنگام زلزله

 در این نوع سقف یکپارچگی مناسبی بین اجزای سازه ای برقرار می باشد. در نتیجه این سیستم از صلبیت کافی در مقابل نیروی جانبی برخوردار است. همچنین بعلت کاهش نسبی وزن سقف در هر مترمربع سازه، در اثر جذب کمتر نیروی زلزله، عملکرد سازه در برابر زلزله بهتر خواهد بود.

  •           کاهش خسارات جانی و مالی در هنگام وقوع زلزله و آتش سوزی

  از آنجایی که می توان عمده سوانح رایج در هنگام وقوع زلزله را به سقوط اجزاء غیر سازه ای و پرکننده سقف (مانند بلوک) و اشتعال زا که سبب آتش سوزی و انتشار گازهای خطرناک ناشی از سوختن می گردد (مثل یونولیت) نسبت داد، استفاده از سیستم سقف عرشه فولادی با توجه به توانایی های ذاتی خود (عدم وجود مواد پرکننده بعلت شکل موجدارو عدم وجود مواد اشتعال زا) به مراتب ایمن تر خواهد بود.

2-مزایا در حین اجرا سقف های عرشه فولادی

  • ایجاد سکوی کار مناسب و ایمن در زمان اجرا

عرشه های فولادی پس از پخش بر روی اسکلت با ایجاد یک سکوی کار دائمی برای پرسنل کارگاهی، ایمنی را در زمان اجرا ارتقاء می بخشد.

  • پیوستگی و یکدست بودن سطح زیرین سقف

سیستم سقفهای MCD دارای سطح تحتانی یکنواخت می باشد. در کاربری هایی نظیر پارکینگ می توان این سقف ها را بدون هیچگونه پوشش سقف کاذب بکار برد چرا که با توجه به صیقلی بودن عرشه ها نور در برخور با آنها بازتاب بیشتری داشته و از این طریق با مصرف انرژی کمتری میتوان روشنایی را تامین نمود.

  • وزن کم و قابلیت حمل آسان و نصب سریع

این عرشه ها سبک و دارای صلبیت بالا می باشد که این خصوصیت موجب سهولت در حمل و نقل آنها می گردد. همچنین نصب عرشه ها معمولا به سادگی و بدون نیاز به تجهیزات خاص و تنها متکی به تبهر و تجربه اکیپ اجرایی انجام می پذیرد.

3-مزایا در طراحی سقف های عرشه فولادی

  • حذف مراحل قالب بندی و شمع گذاری

عرشه های فولادی علاوه بر نقش سازه ای خود که همان حذف آرماتورهای کششی تا دهانه مشخص است، بعنوان قالب ماندگار نیز ایفای نقش کرده و بار زنده هنگام ساخت و وزن بتن خیس را تحمل می کنند. سهولت حمل، برش آسان و نصب سریع و ساده این عرشه ها موجب افزایش سرعت و بازدهی در مرحله اجرای سازه می گردد.

  • کاهش مصرف فولاد بتن

انتخاب عرشه بهینه، سبب کاهش ضخامت دال یا همان سقف سازه ایی، تعداد تیرهای فرعی در اسکلت و میزان آرماتورهای دال شده و در نتیجه مقاطع تیرهای اصلی و ستون ها بهینه تر خواهند شد که این امر موجب کاهش قابل توجه میزان فولاد و بتن مصرفی در سازه می گردد.

  • کاهش هزینه های کلی

بطور کل استفاده از روش های صنعتی سازی از جمله سیستم سقف عرشه های فولادی، سبب کاهش زمان اجرا، به حداقل رساندن پرت مصالح، کم کردن هزینه های جاری و در نتیجه کاهش کلی هزینه های جاری پروژه می گردد .

خانه

M.G.M

یوبوت (U-BOOT)

وافل (waffle slab)

عرشه فولادی

خدمات

اخبار

مقالات

پروژه ها

دانلود

سوالات متداول

نمایندگی ها

گالری

تماس با ما