خانه

M.G.M

یوبوت (U-BOOT)

وافل (waffle slab)

عرشه فولادی

خدمات

اخبار

مقالات

پروژه ها

دانلود

سوالات متداول

نمایندگی ها

گالری

تماس با ما

تاریخچه عرشه های فولادی مرکب

083-38395269    شنبه تا پنج شنبه ۸صبح تا ۶ بعداز ظهر

تماس با ما

«اولین و تنها دارنده تأییدیه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در غرب کشور»

فولاد برای اولین بار برای نگاه داشتن یک سقف بتنی در سال 1920 مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1926 سیستم عرشه فولادی را تحت عنوان یک  اختراع ثبت نمودند. در اوایل توسعه، عرشه فولادی تمامی موارد نیاز سازه به مقاومت را تامین می ساخت و بتن جهت ارائه یک سطح پیاده روی  و مقاومت در برابر آتش اضافه می گشت.

 استفاده از عرشه های فولادی برای سازنده ها به عنوان قالب دائمی و پلت فرم ساخت و ساز بسیار جذاب بود و از سمت دیگر یک جایگزین جذاب تر برای  دال های بتنی تقویت شده به حساب می آمد. در سال 1938، مهندسان از یک سیستم غیر کامپوزیت کف سلولی در ساختمان های صنعتی استفاده می کردند.

 اولین دال کامپوزیت، بتن مسلح شده توسط عرشه فولاد در سال 1950 پدیدار گردید. اولین محصول شناخته شده دارای یک بخش ذوزنقه ای با سیم های سرد کشیده شده (T سیم) بود که در میان دنده های عرشه جوش داده شده بود. دال به عنوان یک دال بتن مسلح سنتی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و اینگونه استخراج گردید که نتایج پیش بینی شده با نتایج آزمایشگاهی دارای تناظر خوبی است.

 در سال 1961 یک عرشه فولادی ذوزنقه ای با دندانه های نورد شده در پروفیل برای رسیدن به انتقال برش افقی بین بتن و فولاد تولید شد. این عرشه ها، مشهور به HiBond، پیشرو در سقف های مدرن مرکب عرشه فولادی محسوب می شوند که با استفاده از برجستگی پیوند بین بتن و عرشه را توسعه دادند.

خانه

M.G.M

یوبوت (U-BOOT)

وافل (waffle slab)

عرشه فولادی

خدمات

اخبار

مقالات

پروژه ها

دانلود

سوالات متداول

نمایندگی ها

گالری

تماس با ما